QUINTANA I MAURI, JOAN

Alcalde de LA ROCA DEL VALL├łS:
25-05-1933  -  25-02-1934

Pag├Ęs. Resident a cal Pianista (tamb├ę conegut com cal Passa l'Aigua), fou un dels fundadors i president del Sindicat Agr├şcola de la Roca, constitu├»t el 6 d'octubre de 1932. Tamb├ę va ser president del centre d'ERC a la Roca i caporal del sometent local. Fou el president de la comissi├│ gestora municipal de la Roca des del maig de 1933 fins al febrer de 1934. Despr├ęs dels fets del 6 d'octubre de 1934 va ser detingut i va estar empresonat durant 9 mesos a la pres├│ de Matar├│. (LPM i JIN)

 
Per nom o cognom
Per municipi
Per any ex: 1901
Per sigles d'autor
Institucions
Professions
Alcaldes i alcaldesses del Vallès Oriental